LIFE DURING THE PAST FEW WEEKS…

Untitled

1. Siis mua hieman naurattaa, mutta taisin riemuita mun koeviikon vapaapäivästä vaan kahden asian takia… sai nukkua pitkään ja olin kotona vielä silloin, kun Aurinko paisto = pystyi ottamaan vihdoista viimein selfien Instagramiin! 😀 2. Vähän eilisen asun yksityiskohtia. Uusi jakso alkoi niin jaksoi panostaa hieman ulkonäköön. 3. Blair Waldorfin quotet uppoo muhun kyllä joka kerta. 4. Tänään tyttöjen kaa kiertelemässä Jumboa. Oon niiin rakastunut tohon mun valkoiseen takki/neulehässäkkään Gina Tricotista! Ostin sen itelleni, koska kirjotin biologia1 kokeessa kahden sivun esseen ja tällä kertaa taidan päästä kurssinkin läpi! Seuraavaksi vuorossa biologia2 uusinta, jaiks!

Untitled3

5. Yks lauantaiaamu, kun olin siivonnut ja pedannut sängyn! Pitihän se ikuistaa heti? 6. Juulian kanssa treffaamassa Johdossa. Maistoin ekaa kertaa noita paljon hehkutettuja salaatteja ja oli kyllä superhyvää ja täyttävää! Tykkäsin erityisesti siitä, että salaattipohjaan sai ottaa pastaa lisämaksutta, joka teki salaatista ruokaisamman. Suosittelen! 7. Yhden shoppailupäivän outfittiä, kun oltiin Jumbossa. Pidin kyllä hatun visusti laukussa, koska en uskalla tai osaa pitää sitä julkisesti. 8. Uudet talvikengät Nellyltä. Feikkitimberlandit – jep, mutta en raaskinut maksaa niin paljoa aidoista, koska en noita kummiskaan hirveesti käytä. 

Untitled2

9, 10, 11. Ja onhan tähän ajalle mahtunut tosi paljon luistelua. Treenejä, kisoja, esiintymisiä jne. Meillä oli 1. valinnat viime viikonloppuna Barona Areenalla! Vedettiin hyvä suoritus kisafiiliksellä ja se palkittiin pistein 48,99 ja kultamitaleilla. Tuntu kyllä niin uskomattoman hyvältä voittaa, koska ollaan treenattu ja hiottu meidän ohjelmaa tosi paljon! Seuraavat kisat onkin jo huomenna Riihimäellä! Ja sitten mennään taas vielä kerran ensi viikonloppuna Tikkurilassa oman seuran kutsukisoissa. 3 viikon kisaputki, heh! 12. Seuran ensiesiintymisestä kuva! 

Untitled4

13. Tytsyjen kaa sushilla silloin joskus. 14. Oon tässä kerennyt sairastelemaan myös hieman. Mulla oli ihan kamala räkälimatauti ja pidin pari päivää vapaata koulusta. Kaikista pahin tais olla se yskä, joka on tullut taas… noh, onneksi kohta on joululoma ja saa levätä ihan huolella! 15. ”You didn’t go to Starbucks if you didn’t post a picture on Instagram.” Käytiin Rian kanssa hyödyntämässä Starbucksin joulujuomatarjous, jolla sai kaks sesonkijuomaa yhden hinnalla. Gingerbread latte on kyllä ihanan jouluisa! 16. Tää kuva on itseasiassa varmaan otettu vuosi sitten, mutta lisäsin sen vasta nyt Instagramin puolelle.
Hellurei jälleen ihanat! Blogimotivaatio on ollut ihan nollissa ja kiirettä on pukannut ja jnejnejne loput tuhat syytä jätän kirjottamatta. Kun halusin tehdä paluun blogin puolelle, halusin myöskin uudistaa blogin ulkoasua ja vaihtaa blogin nimen Janina Koskenniskaksi. Samalla vaihtui myös blogiosoite, joka toivottavasti toimii? Banneri on vielä työn alla, mutta halusin ottaa mun blogin pois piilosta ja tulla postailemaan. 
Nyt lähen kuitenkin valmistelemaan huomisia eväitä, pakkailemaan ja käyn suihkussa, koska huomenna pitää olla 9.00 Riihimäen jäähallilla. Kertokaa ihmeessä mitä tykkäätte hieman uudistetusta ulkoasusta ja mitä haluaisitte nähdä blogin puolella enemmän tai vaikka vähemmän? – J

EDIT! Blogiosoite ei vaihtunutkaan, koska vanha osoite ei vie uuteen osoitteeseen…

15 thoughts on “LIFE DURING THE PAST FEW WEEKS…

 1. Voi kiitos paljon! 😊 itekin pidän enemmän semmosesta freesistä, simppelistä ja vaaleasta ulkoasusta!

  Tykkää

 2. Mäki tykkään tästä ulkoasusta enemmän kuin edellisestä! Kiva kuulla, että tekin tykkäätte 😊

  Tykkää

 3. Tosi kivannäkönen tää uus ulkoasu! 😊 Ja hei osaatko kertoa, että miten sait vaihettua ton blogin osotteen sillee, että se ohjaa lukijat suoraan tähän blogiin eikä tarvi liittyä uudelleen? 😃 Toivottavasti ymmärsit mitä tarkotin haha!

  Tykkää

 4. tuli mielee, että paljon maksaa toi sun harrastus niiku pelkkänä harrastuksena ja paljon sit kokonaisuutena (kisamatkat yms.) ois kiva jos tekisit jonkuu ison yksittäisen postauksen tosta sun harrastuksesta et miten alotit, mitä se sulle nykyää maksaa yms :') ?

  Tykkää

 5. Jee kiitos! 😊 ja joo ymmärsin, mutta siis vaihdoin osoitteen janinakoskenniska.blogspot.fi, mutta ongelma oli juuri se, että jos pisti hakukenttään janinaurora.blogspot.fi niin se näytti vaan, että kyseinen blogi on poistettu eli se ei ohjannut lukijoita suoraan uuteen osoitteeseen, niin mun piti laittaa takaisin toi vanha osoite…:/ toivottavasti joku osais auttaa asiassa? 😊

  Tykkää

 6. Nike Air Force 😊 nää on lastenpuolelta niin nää on vähän erilaisemmat ku aikuisten!

  Tykkää

 7. Onpas söpö blogi siulla ❤ ja noi feikkitimpsut on musta tosi kivat, miekin oon harkinnu jotain tollasia kun en millään raaski laittaa parii sataa niihin aitoihin.. :s

  Tykkää

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s